Zebra MC55X Mobil Bilgisayar

MC55A0/MC55N0 satışının sona ermesinin ardından müşterilerden gelen yoğun talep üzerine Zebra, MC55X mobil bilgisayarını piyasaya sunarak MC55 ürün grubunu güncelleştirdi. Yeni MC55X, önceki modellerdeki tuş takımlarına ve Windows Embedded Handheld 6.5 işletime sahip olup MC55A0/MC55N0 aksesuarlarıyla birebir uyumludur.

Güncellenmiş çift çekirdekli işlemci, SE4710 barkod okuma modülü ile üstün veri yakalama ve geliştirilmiş uygulama performansı için arttırılmış bellek içerir.

MC55X mobil bilgisayarda, hem standart hem de sağlık hizmetleri olarak iki ayrı model bulunur.

MC55X, çalışanların tek bir cihaz ile uygulamalara erişmesi, barkod taramaları, fotoğraf çekmeleri, video izlemeleri, bas-konuş arama yapmalarına olanak sağlamaktadır. Cep tipi mobil bilgisayar olması ile birlikte hafif ve şık bir tasarıma sahiptir.

MC55X-HC modeli ise sağlık sektöründe yeni nesil mobil çözümler için dezenfektana dayanıklı, taşıma ve kullanım kolaylığı ile tam anlamıyla hastane içerisinde kullanım amaçlı tasarlanmış mobil bilgisayardır. Güçlü kablosuz uygulama ve bağlantı opsiyonu ile hasta kayıtlarına erişim, mobil olarak hastayı izleyebilme, ilaçları hatasız bir şekilde verebilme,  laboratuvar ve eczane siparişlerinin takibinde ve test sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşmak gibi daha bir çok konuda üstün performans sağlamaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

– Çift Çekirdekli 800 Mhz OMAP 4 İşlemci
– Microsoft Embedded Handheld 6.5 Classic İşletim Sistemi
– 3.5 inç (640×480) VGA Dokunmatik Ekran
– WiFi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth kablosuz bağlantı
– 512 MB RAM / 2GB Flash Bellek
– IP64 Toza ve Suya Dayanıklılık
– 1D/2D Imager Barkod Okuyucu, 8MP Otomatik Odaklı Renkli Kamera Opsiyonu
– 3600 mAh Li-Ion Batarya
– Nümerik ve Qwerty Klavye Opsiyonu
– 1.8 Metreden Betona Düşmeye Dayanıklı
– 365 gr Ağırlık