Üretim ve alan hareketliliğine katma değer verecek çözümler

Üreticiler ve mobil çalışanlar buluşun ve yeniliğin açıklanmayan kahramanlarıdır. Onların yaratıcılıkları, örgütlerinde, topluluklarında ve dünyada daha güçlü ekonomiler kurar ve hizmetleri her şeyi ilerletir. Ancak manzara karmaşıktır ve kar marjlarını, gelirlerini ve hizmet kalitesini korumak sürekli bir savaştır.

Küresel üretim tedarik zincirleri boyunca geniş bir atık imkânı ile işletmelerin maliyet düşürmeye ve kuruluşlar arasında verimlilik ve doğruluğu artırmanın yolları üzerinde yoğunlaşmaları şaşırtıcı değildir.

İmalat ve hareketlilik süreçleriyle bağlantılı cihazların artmasıyla verilerin artması sağlanır. Bununla birlikte, bu bilgilerin çoğu işletme genelinde birbirinden ayrılmış olup, varlıkların, kişilerin ve işlemlerin gerçek zamanlı bir görünümünü elde etmek zorlaşmaktadır. Bu merkezi olmayan senaryo, kuruluş genelinde çoğaltılırken sayısız cihazın birbirinden farklı şekilde çalışmasıyla, verimsizlikler artmaya devam eder. Bu, işletme çalışanlarının verilerin değerinden faydalanamamasını sağlar.

Bununla birlikte, Things of Internet (IoT) momentumunun artmasıyla üreticiler ve servis sağlayıcılar, süreçlerini yönetmek ve tedarik zinciri görünürlüğü düğümleri haline gelmek için IoT çözümleri ve bulut teknolojisi kullanmanın getirdiği değeri yakalıyorlar.

Bu çözümleri uygulamak, optimize edilmiş, tekrarlanabilir iş modelleri oluşturmak, aksama sürelerini azaltmak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur; bunların hepsi yeni bir verimlilik, doğruluk ve kalite seviyesine ulaşmanın anahtarıdır. Verileri ele geçirerek ve bunları uygulanabilir bir içgörüye dönüştürerek, şirketler Kurumsal Varlık İstihbaratı elde etti – daha bilinçli karar verme ve daha verimli ve doğru performansa sebep oldu.